Inwestowanie w uran w 2023 wszystko co musisz wiedzieć

Kopalnie nie potrafią skokowo zwiększyć swoich mocy produkcyjnych z miesiąca na miesiąc. W najbliższych latach według dostępnych danych będzie panowała nierównowaga na rynku uranu. Wynika to z tego, że w okresie bessy lat 2008 – 2022 cena uranu była niska, co zniechęcało do inwestycji. Warto jednak pamiętać, że wzrost podaży uranu w długoterminowej perspektywie będzie możliwy, kiedy ceny tego surowca będą na poziomie, który będzie zachęcał do inwestycji.

  • Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
  • Awaria w Japonii uderzyła w branżę ograniczając jej rozwój.
  • Znając podstawowe cechy uranu, warto zastanowić się nad tym do czego w praktyce jest on wykorzystywany i jak kształtuje się struktura popytu na ten surowiec.
  • 238U jest znacznie mniej wartościowy ze względu na swoją niską promieniotwórczość.
  • Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych.
  • Musisz rozważyć, czy jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty zainwestowanych środków.

W marcu 2011 roku w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima doszło do awarii wywołanej trzęsieniem ziemi oraz tsunami. Do powietrza oraz wody dostały się wówczas substancje radioaktywne. Trzęsienie ziemi pochłonęło 15 tysięcy ofiar, natomiast zniszczenia oszacowano na 200 mld dolarów. Jak wszyscy dobrze wiemy, tragedia zdominowała nagłówki portali, dzienników oraz telewizyjnych wiadomości.

NorthShore Global Uranium Mining ETF (URNM)

DeGiro jest znane z niskich opłat transakcyjnych i szerokiego zakresu dostępnych rynków. Wszystkie treści zamieszczane w serwisie GieldoMania.pl mają charakter jedynie informacyjno-edukacyjny i nigdy nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestycyjnych. Poszczególne prognoza brexitu na 2020 r. teksty są jedynie wyrazem osobistych opinii ich autorów. Twórca serwisu GieldoMania.pl nie bierze żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane przez użytkowników odwiedzających serwis oraz za usługi oferowane przez firmy prezentowane na stronie.

Po dramatycznych wydarzeniach z 2011 roku energetyka jądrowa znalazła się na cenzurowanym. Protesty przeciwko elektrowniom atomowym odbywały się na całym świecie. Japonia zdecydowała się zamknąć reaktory odpowiadające za 12% globalnej produkcji energii jądrowej. Z kolei Włochy postanowiły zawiesić swoje plany dotyczące budowy elektrowni atomowej.

gdzie mozna kupic uran

Poniżej znajdziesz przewodnik krok po kroku, jak kupić BTCMTX. Bitcoin Minetrix wpisuje się w aktualne trendy rynku kryptowalut. Analiza dostępnych danych wskazuje na jasną przyszłość dla kryptowaluty. Dlatego warto poszukać innych, bardziej opłacalnych rozwiązań.

Wyzwaniem jest jednak samo kupno ETF-ów z tej kategorii. Najważniejsze aktywa dostępne są w postaci amerykańskich ETF-ów, co powoduje znaczne ograniczenia w dostępności – jedynie wybrani brokerzy jak EXANTE czy Dif Broker umożliwiają transakcje ETF-ami z USA. Wybrane odpowiedniki dostępne są od niedawna na europejskich giełdach – lecz daleko dolar stabilniejszy, ponieważ funt szterling nadal osiągał gorsze wyniki jeszcze do stwierdzenia, że oferta jest zadowalająca. Europejskie ETFy (w nazwie z UCITS) znajdziesz u taniego brokera DEGIRO. Niestety, wprowadzony kod rabatowy jest niepoprawny lub wygasł. Kazatomprom jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa Kazachstanu – free float notowany na publicznym rynku to zaledwie 15% wszystkich akcji spółki.

Bezpieczeństwo: zdecentralizowane podejście zmniejsza ryzyko oszustwa

Pamiętaj jednak o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty – zawsze inwestuj tylko tyle, ile jesteś w stanie stracić. Po debiucie na giełdach kryptowalut eksperci spodziewają się znacznych wzrostów. Wszystko wskazuje na to, że warto inwestować w Bitcoin Minetrix, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Nasi eksperci oczekują, że do 2030 roku rynek wirtualnych walut osiągnie większą stabilność. Jeśli platforma utrzyma swoją renomę pod względem opłacalności i niezawodności, cena BTCMTX prawdopodobnie osiągnie poziom od 0,05 do 0,07 USD. Tak jak w grach, gdzie więcej żetonów daje ci większe możliwości – tutaj, dzięki tokenom, sam decydujesz o skali swojego zaangażowania w wydobycie.

Jedną z opcji inwestowania w ten surowiec jest zakupienie jednostek odpowiedniego ETF na uran. Global X Uranium ETF (URA) to jeden z największych obecnie funduszy zajmujących się inwestowaniem w uran. Odwzorowuje notowania 21 największych spółek wydobywających i dystrybuujących surowiec na rynki międzynarodowe. Aby zdać sobie sprawę z długoterminowego potencjału, jaki drzemie w spółkach zajmujących się wydobyciem uranu, załączam wykres pokazujący ceny akcji Cameco Corp w ostatnich 15 latach. Zważywszy na obecne ceny uranu, lepszym rozwiązaniem jest zajęcie pozycji teraz niż oczekiwanie na wybicie. Trzy miesiące po naszym poprzednim artykule na ten temat, cena uranu sięgnęła dna.

do czego wykorzystuje się uran

Jednocześnie łączne zużycie energii jądrowej przez pięciu największych użytkowników to 130 mln funtów rocznie. W skład tej grupy wchodzą USA, Francja, Chiny, Korea Płd. Wymienione kraje odpowiadają za 71% światowego popytu na uran. W 2022 roku, cena uranu utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie, wynoszącym około 35 USD za funt, czyli około 77 USD za kilogram. W ostatnich latach cena uranu była niestabilna, z nieregularnymi wzrostami i spadkami.

Szacuje się, że zapotrzebowanie na uran w najbliższym czasie wzrośnie do 200 milionówfuntów rocznie. Jest to substancja niezbędna przy rozwiązywaniu problemów energetycznych, z którymi światowe rynki mają coraz większe problemy. Energia ze źródeł odnawialnych jest zawodna, gdyż zależy od naturalnych czynników, na które człowiek nie ma wpływu.

Według ekspertów z branży, renesans energetyki jądrowej spowoduje, iż podaż będzie miała problem z dotrzymaniem kroku rosnącemu popytowi w kolejnych latach co wpłynie na wyższe notowania uranu. Warto zauważyć, że cena uranu zwykle jest relatywnie niska w porównaniu do innych metali, takich jak złoto czy platyna. To wynika z faktu, że uran jest szeroko stosowany w przemyśle jądrowym, a większość wydobycia uranu odbywa się w krajach, które posiadają duże złoża uranu, takie jak Kazachstan, Kanada i Australia. Cena uranu zależy od wielu czynników, takich jak sytuacja na rynku, globalna podaż i popyt oraz koszty wydobycia i przetwarzania.

Spółki uranowe na GPW

Jest właścicielem kopalni Smith Ranch-Highland w Powder River Basin, Crow Butte w Nebrasce, kopalni uranu, niklu i cynku Talvivaara w Sotkamo, Rabbit Lake i Cigar Lake w Kanadzie. Wydobywa uran również w Kazachstanie oraz przygotowuje się do produkcji w Australii. Cameco zatrudnia przeszło 3 tysiące pracowników i posiada blisko 2 miliony akrów ziemi.

Cena bydła

Są to fundusze, które inwestują w różne aktywa, w tym w uran, a ich cena na giełdzie odzwierciedla wartość tych aktyw. Kontrakty terminowe na uran to najbardziej zaawansowana forma inwestycji, która polega na zakupie praw do przyszłego dostarczenia uranu. Drugi fundusz Sprotta zapewnia nam ekspozycję na akcje spółek wydobywających uran. URNM śledzi w ponad 80% indeks North Shore Global gold-wspierane token crypto promotora badane przez florida regulatory Uranium Mining, który odwzorowuje wyniki 36 spółek zajmujących się wydobyciem, poszukiwaniem i przetwarzaniem rudy uranu. W portfolio funduszu znajdują się podmioty magazynujące fizyczny uran, tantiemy uranowe oraz aktywa niezwiązane z wydobyciem. Struktura udziałów funduszu bazuje na 82,5% akcji w spółkach wydobywczych i 17,5% w akcjach posiadaczy uranu.

Decydując się na inwestycję w Bitcoin Minetrix, nie tylko otwierasz sobie drzwi do potencjalnych zysków, ale także dywersyfikujesz swój portfel inwestycyjny. Kopanie bitcoinów zwykle wymaga zaawansowanej wiedzy i sporych nakładów finansowych, co sprawia, że dla większości osób jest nieosiągalne. W trakcie całego procesu monitoruj swoje przychody z wydobywania bitcoinów, by mieć pewność, że twój wysiłek przynosi oczekiwane korzyści. Jeśli jednak aplikacja do stakingu nie jest jeszcze aktywna, zaczekaj na jej oficjalne uruchomienie. Gdy tylko będzie to możliwe, rozpocznij staking swoich świeżo nabytych tokenów BTCMTX. Skoro już wiesz, jakie korzyści niesie ze sobą Bitcoin Minetrix, pora na część praktyczną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *